בוטלה הגזירה: רשות המסים לא תחייב עצמאים להתקין דלקן (חוץ מרכב מסחרי) | רואה חשבון בירושלים: פתיחת עסק/חברה, הנהלת חשבונות באינטרנט

בוטלה הגזירה: רשות המסים לא תחייב עצמאים להתקין דלקן (חוץ מרכב מסחרי)

דלקן משרד רואי חשבון

בסוף, למרות הכל, החשבוניות נשארות בפנים והדלקן בחוץ. בערך.

לפני כשלושה שבועות דיווחנו שרשות המסים מתכננת להתנות החזרי הוצאות על דלק לעצמאים בהתקנת התקן לרכב כמו דלקן או פזומט. הצהרת כוונות זו נתקלה בהתנגדות עיקשת מצד בעלי עסקים ועצמאים רבים שראו במהלך פגיעה כלכלית בשל העלות של התקנת התקן מסוג זה וכן העלות החודשית של אחזקתו – עלויות של מאות שקלים שאמורות היו להוות נטל נוסף על קהילת העצמאים.

המהלך עורר ביקורת ציבורית קשה על רשות המסים ומשרד האוצר וכעת נראה שהמחאה השפיעה על מקבלי ההחלטות לחזור בהם מכוונותיהם.

נראה שלאחר סיכומים והבנות בין השר חמד עמאר וסגן השר אביר קארה, המהלך המחייב התקנת התקן דלק יחול אך ורק על רכבי הסעות ורכבים מסחריים מעל 3.5 טון ואילו על שאר הרכבים – שהם הרוב הגדול של רכבי העצמאים – לא תחול חובה זו ועצמאים אלה יישארו עם המודל המוכר של החזרי הוצאות תמורת חשבוניות הוצאות.

תיקון הגזירה וצמצומה רק לרכבים מסחריים מעל 3.5 טון ורכבי הסעות הוא פשרה הגיונית ושפויה של רשות המסים ומשרד האוצר. המהלך נועד מראש כאמצעי מנע נגד הונאות דלק אך בפועל דווקא הפיל את כל העול הכלכלי על קהילת העצמאים אשר רבים מהם גם ככה נאבקים על הישרדותם; צמצום ההנחיה לרכבים מסחריים אשר בכל מקרה לוקחים את החלק הארי של הוצאות הדלק למעשה מהווה מציאת העמק השווה בין המלחמה בהונאות כלכליות ולבין תמיכה בקהילת העצמאים.

משרד רואי החשבון אהרן ושות’ ממשיך לעקוב אחרי החדשות והעדכונים האחרונים עבור קהל לקוחותיו וימשיך לעדכן על ידיעות רלוונטיות חשובות נוספות עבור בעלי העסקים והעצמאים בישראל.

×

לחץ מטה על מנת ליצור איתנו קשר ב-WhatsApp

× דברו איתנו!
דילוג לתוכן