בקרוב הגבלות קורונה חדשות? צמצום המגזר הפרטי ל-50% וסגירת שווקים מוחלטת | רואה חשבון בירושלים: פתיחת עסק/חברה, הנהלת חשבונות באינטרנט

בקרוב הגבלות קורונה חדשות? צמצום המגזר הפרטי ל-50% וסגירת שווקים מוחלטת

עסקים סגורים רואי חשבון

הדיו הווירטואלי עוד לא התייבש מאז שממשלת ישראל הודיעה על שורת הגבלות חדשות לעסקים וסגר במתכונת מרוככת בתקופת החגים, וכעת נראה שישנם אפילו מאמצים נוספים לאמץ עוד החמרות למגזר העסקי ואולי גם להדק אף עוד את הסגר.

אנו במשרד רואי החשבון אהרן ושות’ מביאים לכם את כל החדשות והעדכונים האחרונים של הגבלות הקורונה.

פרויקטור הקורונה, פרופ’ רוני גמזו, עדיין חושש ואינו מרוצה ממצב התחלואה עקב נגיף הקורונה שמשתולל בעולם. היום (22.9.20) פרופ’ גמזו ימליץ לקבינט הקורונה להוסיף החמרות והגבלות מחמירות יותר ממה שהוחלט בשבוע שעבר, מתוך שאיפה להוריד את העלייה בתחלואה ולהקל על מערכת הבריאות.

כמובן שכל החמרה והגבלה חדשה תפגע קשות בעסקים ועצמאים שגם ככה נאבקים על הישרדותם, בעוד רבים מהם תוהים על האפקטיביות של ההגבלות שכבר קיימות.

אז מהן ההמלצות על שורת ההגבלות החדשות שפרופ’ גמזו יציג היום לקבינט הקורונה?

  • צמצום פעילות המגזר הפרטי (עסקים ועצמאים) ל-50 אחוז; המגזר הציבורי יפעל במתכונת חירום בלבד.
  • איסור מוחלט של התקהלויות במהלך החגים – כולל בבתי כנסת ותפילות.
  • סגירה מיידית ומלאה של כלל השווקים הפעילים בכל הארץ.
  • הגברת האכיפה, עם דגש על מקוואות ביום כיפור והקפדה יתרה על הנחיות התו הסגול לעסקים.

פרופסור גמזו מעוניין להוציא לפועל את כל ההגבלות החדשות והידוק הסגר באופן מיידי וללא השתהויות מיותרות מבחינתו. ככל הנראה פרופסור גמזו מעוניין לנצל את תקופת החגים, בה הפעילות של חלק גדול מהעסקים גם ככה מצטמצם, על מנת להפחית את תחלואת הקורונה שלצערנו צמחה במהירות בחודשים האחרונים והעמידה את מדינת ישראל במקומות הראשונים בעולם בהדבקה.

הבעיה כמובן היא שכל פגיעה נוספת במשק הינה מכת מוות להמוני עסקים, עצמאים, חברות ושכירים רבים שנאלצו לצאת לחופשה ללא תשלום (חל"ת) עקב מצבם הכלכלי של מעסיקיהם.

משרדינו, אהרן ושות’ רואי חשבון, ממשיך לדאוג לקהל לקוחותינו שימשיכו לתפקד ולעבוד ככל הניתן תוך קבלת כל מענקי הסיוע האפשריים. הינכם מוזמנים ליצור איתנו קשר בכדי שנוכל ללוות גם אתכם בדרך המורכבת שלפנינו, ולעשות הכל כדי שתצאו ממשבר זה.

×

לחץ מטה על מנת ליצור איתנו קשר ב-WhatsApp

× דברו איתנו!
דילוג לתוכן