הפחתת עלויות הנהלת חשבונות עם רואה חשבון אונליין | רואה חשבון בירושלים: פתיחת עסק/חברה, הנהלת חשבונות באינטרנט

הפחתת עלויות הנהלת חשבונות עם רואה חשבון אונליין

רואה חשבון אונליין

אף פעם לא היה פשוט לנהל עסק, והאקסיומה הזו נכונה אף פי כמה וכמה לאחר משבר הקורונה שפקד את העולם לפני מספר שנים. בעוד הפחתת והוזלת עלויות הוצאות עסקיות הפך להיות צורך חיוני (ואף הישרדותי) של המון עצמאים, ישנה גם אפשרות דווקא להפוך את המאבק להזדמנות. הגיע הזמן לשקול למעבר למודל הנהלת חשבונות זול יותר, אך לאו דווקא על חשבון האיכות, עם "רואה חשבון אונליין".

מה זה בעצם רואה חשבון אונליין?

המושג רואה חשבון אונליין הוא בעצמו די חדש ולכן אין לו הגדרה מובהקת וכוללנית, אך הוא כן מרמז על המשמעות הנגזרת ממנו: מעבר מדרך הפעולה הישנה והפיזית של של ראיית חשבון אל הדגם החדיש והטכנולוגי המבוסס על כלים דיגיטליים מתקדמים.

במילים אחרות, רואה חשבון אונליין הינו למעשה דיגיטציה של תהליכי העבודה עם הגורם המקצועי הפיננסי המלווה את בעל העסק. כמובן שמאחורי המושג עדיין עומד רואה חשבון אמיתי בשר ודם אשר מייצג את העסק אל מול רשויות המס, אבל העבודה של העצמאי איתו מתבצעת באמצעות כלים דיגיטליים מבוססי-ענן.

זוהי למעשה מודרניזציה של פרקטיקת ראיית החשבון המסורתית והמוכרת, והטרנספורמציה שלה לעולם הטכנולוגי. ראוי לציין שאמנם משבר הקורונה האיץ משמעותית את התפתחותו של רואה החשבון הדיגיטלי, אבל תחום זה החל להתקדם ולגדול כבר בעשור הקודם.

איך רואה חשבון אונליין עובד בפועל?

משרדי רואי חשבון בכל הארץ (תל אביב, ירושלים, חיפה ועוד) כבר מפעילים בדרך כזאת או אחרת מודלים שונים של רואה חשבון אונליין. למעשה, רבים המשרדים שמתחילים לשלב פרקטיקות דיגיטליות כבר בשלב הפגישה הראשונית עם בעל העסק עוד לפני שהחלו לעבוד ביחד רשמית. בעוד פעם היה נהוג להגיע פיזית לפגישה מאורגנת מראש במקום מסוים, כיום ניתן לראות שינויים כבר בנושא זה עם פגישות היכרות ותיאום ציפיות באמצעי וידאו אינטרנטיים כגון Zoom, Google Meet, Skype או אפליקציית פגישות וידאו בזמן אמת אחרת.

לאחר הפגישה והסיכומים, רואה חשבון אונליין יעניק לעצמאי כלים טכנולוגיים לניהול העסק, להנהלת חשבונות, ולהפקת חשבוניות באינטרנט.

כיצד רואה חשבון אונליין יכול להוזיל את עלויות הנהלת החשבונות

רואה חשבון והנהלת חשבונות באינטרנט

קודם כל, עצם זה שרואה החשבון לא צריך להגיע פיזית לפגישות ולהקצות לכך משאבים פיזיים כמו חדרי ישיבות, כיבוד וכדומה מוביל להפחתת עלויות. גם חשוב לציין את הזמן שנחסך כאשר מקיימים פגישות וירטואליות (על נסיעות, חניות, התארגנויות וכו’) שאולי לא ניתן לכמת במדויק אך עדיין מהווה גורם חסכון.

הכלים הטכנולוגיים שרואה חשבון אונליין מספק גם יכולים להפחית דרסטית את עלויות הנהלת חשבונות העסק. מערכות דיגיטליות לניהול עסק מאפשרות גישה מהירה גם של בעל העסק וגם של רואה החשבון לנתוני העסק – בעל העסק יכול לתעד בהן את הכנסותיו (עם חשבוניות/קבלות דיגיטליות), הוצאותיו (העלאת חשבוניות הוצאות שקיבל מספקים), מלאי העסק ועוד מסמכים ונתונים כאלה ואחרים שרואה החשבון צריך. כבר בשלב זה ניתן להבין כמה עבודה פיזית יורדת מרואה החשבון הדיגיטלי ומבעל העסק בכך שהם משתפים פעולה באמצעים טכנולוגיים בענן.

מכאן, עם המערכות המתקדמות לניהול עסק שיש כיום בשוק, הפחתת עלויות הנהלת חשבונות העסק למעשה תלויה לגמרי בעצמאי (בין אם מדובר בהנהלת חשבונות חד צידית או כפולה): פוטנציאלית, אם בעל העסק הינו מספיק ממוקצע ומכיר את התחום, הוא יכול לבצע את כל הנהלת החשבונות בעצמו! אך גם אם הוא מכיר רק חלקית, רואה חשבון אונליין יכול עדיין לאפשר לעצמאי לבצע את חלק מהפעולות בעצמו ובכך להוזיל עלויות; לדוגמה, שהעצמאי יבצע לבד את רישום הוצאות העסק, את ניהול המלאי, ואף הפקת חלק מהדוחות התקופתיים לרשויות המס.

אנו במשרד רואי החשבון אהרן ושות’ מעניקים שירותי רואה חשבון אונליין עם מערכות דיגיטליות מתקדמות שפיתחנו בעצמנו ונותנים ללקוחותינו את הבחירה בין שירות יותר מסורתי ופיזי ועד לעבודה עצמאית לחלוטין באמצעות תוכנה מתקדמת באינטרנט להנהלת חשבונות (וכמובן מודלים היברדים באמצע). הינכם מוזמנים ליצור איתנו קשר לפרטים נוספים.

×

לחץ מטה על מנת ליצור איתנו קשר ב-WhatsApp

× דברו איתנו!
דילוג לתוכן