הקלות חדשות לעסקים עקב משבר הקורונה: מקדמות למענקי סיוע ופטורים מארנונה | רואה חשבון בירושלים: פתיחת עסק/חברה, הנהלת חשבונות באינטרנט

הקלות חדשות לעסקים עקב משבר הקורונה: מקדמות למענקי סיוע ופטורים מארנונה

עסקים סגורים בסגר עקב משבר הקורונה

לרבים מבעלי העסקים והעצמאים גזרות הסגר של הגל השני הם מכה אנושה שממנה לא בטוח שיצליחו לצאת בכל מקרה, אבל להרבה אחרים שעדיין נמצאים במאבק הישרדות עיקש כל הקלה או הטבה חדשה שנועדה לסייע בתקופת משבר הקורונה יכולה לתת קצת יותר אוויר לנשימה.

ובימים האחרונים הוכרזו כמה הקלות חדשות לעצמאים ובעלי עסקים בעקבות הסגר השני – והפעם, הקלות חדשות במתן מקדמות למענקי הסיוע, והנחות ארנונה חדשות לעסקים שנפגעו מהמשבר.

משרד רואי החשבון אהרן ושות’ כאן על מנת לדווח לכם על העדכונים וההתפתחויות האחרונות.

הקלות במקדמות למענקי סיוע

כחלק מתוכנית הסיוע לעסקים ועצמאים שהוכרזה בעקבות הסגר הראשון, אחד מהתנאים לקבלת מענק הוצאות דו-חודשי לעסקים קטנים (מחזור של עד 300 אלף ש"ח בשנה) היה ירידה של 40% בפעילות העסקית בהשוואה לתקופה המקבילה ב-2019.

כעת, רשות המסים הכריזה שניתן יהיה להגיש בקשה למקדמה למענק לחודשים ספטמבר-אוקטובר גם אם הירידה בפעילות העסקית היא של 25% “בלבד".

כבר עכשיו ניתן להגיש את הבקשה למענק דרך אתר רשות המסים, כשהמקדמות יהיו בסכום של עד 3,000 ש"ח על פי החלוקה הבאה:

  • מחזור של עד 100 אלף ש"ח – 1,500 ש"ח
  • מחזור בין 100 ל-200 אלף ש"ח – 2,000 ש"ח
  • מחזור בין 200 ל-300 אלף ש"ח – 3,000 ש"ח

הקלות ארנונה לעסקים ועצמאים

תשלומי ארנונה יכולים להוות נטל כבד מאוד על עסקים עוד בתקופה רגילה, ובמיוחד בתקופה כה מורכבת שבה יש ירידה משמעותית בכל הפעילות במשק כמו בתקופת משבר הקורונה. לכן כעת, הממשלה אישרה פטורים כמעט מלאים בתשלומי הארנונה לעסקים בתקופה אשר בה לא היה סגר מלא במשק.

מהשבוע, עסקים ועצמאים יכולים להגיש בקשה להנחה כמעט מלאה בתשלום הארנונה (95% הנחה) עם הוכחת פגיעה משמעותית בפעילות העסקית בחודשים יוני-אוגוסט 2020 על פי הקריטריונים הבאים:

  • עסקים עם מחזור עסקי של עד 200 מיליון ש"ח ושחוו ירידה של 60% בהכנסות בהשוואה ל-2019
  • עסקים עם מחזור עסקי של עד 400 מיליון ש"ח ושחוו ירידה של 80% בהכנסות בהשוואה ל-2019

ראוי לציין שהקלות והנחות אלה עדיין לא מספיקות עבור עסקים רבים, ואכן בהמשך תובא לממשלה ההצעה למתן פטור תשלום מלא מארנונה לעסקים שחוו בתקופת הסגר ירידה בהכנסות של 25%.

אנו במשרד רואי החשבון אהרן ושות’ ממשיכים לעקוב אחרי תוכניות הסיוע השונות לעסקים ועצמאים עבור קהל לקוחותינו ונמשיך לדווח על החדשות והעדכונים האחרונים.

×

לחץ מטה על מנת ליצור איתנו קשר ב-WhatsApp

× דברו איתנו!
דילוג לתוכן