למה אתה צריך משרד רואה חשבון לפתוח עסק או להקים חברה | רואה חשבון בירושלים: פתיחת עסק/חברה, הנהלת חשבונות באינטרנט

למה אתה צריך משרד רואה חשבון לפתוח עסק או להקים חברה

הקמת עסק עם רואה חשבון

פתיחת עסק חדש או הקמת חברה אולי נשמעים לחלק מהאנשים כתהליך בירוקרטי פשוט שניתן לעשות באופן עצמאי ומהיר, אך האמת לא יכולה להיות שונה יותר. הקמת עסק או חברה זה מהלך מורכב הדורש תכנון חשבונאי קפדני, הבנה של ישויות עסקיות מסוגים שונים, התנהלות תקינה מול הרשויות, מקצועיות וסבלנות.

במאמר זה נשוחח למה כדאי ומומלץ לכם לעבוד עם משרד רואה חשבון כשאתם מתחילים להקים עסק או חברה.

רואה חשבון יעזור לאפיין את העסק ולבחור ישות עסקית

פתיחת עסק או חברה למעשה מתחילה עוד לפני ההקמה עצמה. כן, עוד לפני שאתם מתחילים בהליך הפורמלי של הקמת העסק, ישנם שיקולים מהותיים וקריטיים שאתם צריכים לקחת בחשבון. השיקול החשוב מכולם בשלב הזה: כיצד לאפיין את העסק שלכם ואיזה ישות עסקית להקים.

ישנן מספר ישויות עסקיות עם הבדלים שונים. המוכרים והנפוצים ביותר הינם עוסק פטור, עוסק מורשה וחברה בע"מ. לכל אחד מסוגי עסק אלה ישנם מאפיינים ייחודיים אשר משפיעים משמעותית על תשלום המס, אופן ניהול ספרי חשבונות העסק, תקופות דיווח לרשויות המס, דוחות להגשה, התנהלות בשגרה מול רשויות המס ועוד. לדוגמה, לעסק מעל הכנסה מסוימת יתכן שיהיה כדאי ועדיף מבחינת מיסוי להקים חברה בע"מ אך גם יתכן שהעסק לא הגיע ולא צפוי להגיע לרף תקבולים כלשהו ולכן כדאי דווקא לבחור בעוסק מורשה.

רואה חשבון יסייע לכם מבעוד מועד לאפיין את עסקכם ולהבין איזה סוג עסק עדיף לכם לפתוח בשלב הנוכחי. בנוסף, רואה חשבון מקצועי ואיכותי יעניק ניתוחים, הסברים ואף המלצות כיצד לעבוד נכון ואולי בשלב מאוחר יותר, עם צמיחת העסק, לשנות את סיווג העסק כדי שיתאים לגודל העסק החדש בהמשך הדרך.

רואה חשבון יעזור לכם לרשום את עסקכם ברשויות המס הרלוונטיות

רואה חשבון פתיחת חברה

פתיחת עסק והקמת חברה מלוות בפתיחת תיקים ברשויות המס השונות כדי שיכירו בעסק שלכם באופן חוקי. לכל רשות יש דרישות והנחיות שונות לגבי הגדרת העסק ואופן הדיווחים; במקרים קיצוניים, לטעויות בשלב זה יכולות להיות השלכות הרסניות על תפקודו העתידי של העסק. לכן מומלץ מאוד לרתום את שירותיו של רואה חשבון כדי להירשם באופן תקין, חוקי ומדויק ברשויות המס השונות כמו מע"מ, מס הכנסה והמוסד לביטוח לאומי. כדי למנוע שגיאות מביכות כדאי אפילו לעבוד עם רואה חשבון בביצוע פעולות לכאורה פשוטות כמו רישום שם העסק.

למיקום משרד רואה החשבון יכולה להיות משמעות אך חשוב להבין את הנושא. מצד אחד, יכול להיות שיהיה חכם לבחור רואה חשבון מקומי לעסק שלכם: כלומר, רואה חשבון בירושלים אם העסק פועל בירושלים, או רואה חשבון בתל אביב אם העסק מיועד לפעול באזור המרכז. מצד שני, ישנם כיום משרדי רואי חשבון מצוינים אשר יודעים לעבוד במתכונת של רואה חשבון דיגיטלי ולהתבסס על אמצעים טכנולוגיים מתקדמים גם כדי לבצע הנהלת חשבונות של עסקים מכל רחבי הארץ, וגם להעניק לבעל העסק עצמו כלים דיגיטליים חכמים כדי לנהל את העסק. דווקא האפשרות השנייה נראית שהולכת להיות הדרך הנפוצה והפופולרית ביותר עם פרקטיקת הנהלת חשבונות באינטרנט שהולכת ותופסת תאוצה יותר ויותר.

רואה חשבון ייצג אתכם מול רשויות המס

ככל הנראה, תפקידו העיקרי של רואה החשבון בשגרה הינו לייצג אתכם מול רשויות המס בדיווחים השוטפים שאתם נדרשים להגיש, כמובן בהתאם לסוג העסק שהקמתם. לכל עסק ישנן חובות דיווח תקופתיות – חודשיות, דו-חודשיות, שנתיות או כל תקופה אחרת אשר נקבעת על ידי פקיד השומה האזורי ונציגים רשמיים אחרים של רשויות המיסים. אחריותו של רואה החשבון שלכם הוא לדאוג להכנת דוחות תקינים ומלאים, והגשתם במועדים הנדרשים.

כמו כן, רואה החשבון ייצג אתכם מול רשויות המס גם לגבי נושאים שונים ומשונים שעלולים לצוץ, ולענות על דרישות והנחיות מהרשויות מחוץ להתנהלות השוטפת. לדוגמה, רשויות המס יכולות לדרוש מבעל העסק להגיש הצהרת הון עד לתאריך יעד מסוים; דוח כזה הוא מורכב וכולל הרבה סעיפי דיווח של הכנסות, נכסים, מזומנים, מניות, נדל"ן ועוד. הצהרת ההון הראשונה היא משמעותית ביותר (בכל כמה שנים הרשויות ידרשו הצהרת הון חדשה) ויכולה להשפיע רבות על היחסים עם רשויות המס בהמשך, ולכן יש צורך חיוני בבעל מקצוע כרואה חשבון שיטפל בכך.

לסיום, אולי הסיבה החשובה ביותר לכל בעל עסק ועצמאי: רואה חשבון מקצועי יפחית את הוצאות העסק שלכם. רואה חשבון יידע להנחות אתכם בביצוע הוצאות עסקיות, ולתכנן כלכלית קדימה כדי להניע את העסק לצמיחה. כל אלה מתחילים כבר בשלב פתיחת העסק והקמת החברה, ולכן עדיף להתחיל את צעדיכם הראשונים בעולם העסקים עם רואה חשבון מקצועי.

רואי החשבון שלנו במשרד אהרן ושות’ רואי חשבון הינם מנוסים, מקצועיים, בעלי אחריות ומחוברים מאוד לעסקים אותם הם מייצגים. אנו מסתמכים גם על מגע אישי עם קהל לקוחותינו וגם מפתחים בעצמנו כלים טכנולוגיים מתקדמים לניהול עסק והנהלת חשבונות. הינכם מוזמנים ליצור איתנו קשר כדי שנעזור גם לכם לפתוח עסק, להקים חברה, ולייצג אתכם נאמנה מול רשויות המס.

×

לחץ מטה על מנת ליצור איתנו קשר ב-WhatsApp

× דברו איתנו!
דילוג לתוכן