מה זה הנהלת חשבונות באינטרנט ומהם יתרונותיה | רואה חשבון בירושלים: פתיחת עסק/חברה, הנהלת חשבונות באינטרנט

מה זה הנהלת חשבונות באינטרנט ומהם יתרונותיה

הנהלת חשבונות באינטרנט

על מנת להבין את הרקע של הנהלת חשבונות באינטרנט וכיצד תחום זה פרץ קדימה, חשוב לציין את השדרוג ההדרגתי שכל תחום ראיית החשבון עבר בעשורים האחרונים.

קשה אולי להאמין אבל הנהלת חשבונות מבוססת טכנולוגיה מלווה עסקים כבר 40-50 שנה, ברמות שונות כמובן. אך בעוד בתחילת הדרך התחום סבב בעיקר סביב מחשבונים אישיים ולאחר מכן פעולות בסיסיות של שמירה וגיבוי נתונים במחשבים אישיים, כיום החלק העיקרי (אם לא הכל) של הנהלת חשבונות מקצועית מבוסס על פונקציות מתקדמות באינטרנט.

רבים מהעסקים הקטנים והבינוניים של ימינו כבר משתמשים, בדרגה כזו או אחרת, בהנהלת חשבונות באינטרנט – מין רואה חשבון אונליין אפשר לומר – שעוזר לנהל ולקדם את העסק ביעילות, מהירות ונגישות. אם כן, חשוב לציין כאן מספר מהיתרונות העיקריים של הנהלת חשבונות באינטרנט.

יתרונות הנהלת חשבונות באינטרנט

  • נגישות: כל עוד יש למשתמש מכשיר חכם כמו סמרטפון, טאבלט או מחשב נייד/נייח עם חיבור לאינטרנט, ניתן בקלות כמעט בלתי נסבלת לנהל את חשבונות העסק מכל מקום ובכל שעה.
  • מהירות: בניגוד לפנקסים הידניים מימים עברו שאותם היה צריך לשלוף, לחפש את העמוד המתאים, לכתוב בכתב יד ואז לתייק פיזית במקום המתאים, מערכות הנהלת חשבונות באינטרנט מקצועיות מאפשרות גישה מהירה ופשוטה לכל פונקציה, וביצוע פעולות מורכבות במספר מצומצם של לחיצות כפתור.
  • יעילות: כל פעולות הנהלת החשבונות הדיגיטלית מתבצעות מאופן מסודר וזריז מאוד, בטוח בהשוואה לכלים הידניים המסורבלים של העבר. כמעט ואין הסתבכויות מיותרות כשמנסים לשמור מידע חדש ו/או לשלוף מידע שכבר נשמר במערכת.
  • עלויות זולות יותר: מכיוון שפעולות שפעם היו מבוצעות על ידי אנשים (תיוק, הקלדה, חישובים וכו’) כיום מבוצעות על ידי תוכנה, העלות של רואה חשבון באינטרנט זולה הרבה יותר.
  • כלים מתקדמים: מערכות מקצועיות של הנהלת חשבונות באינטרנט כוללות כלים שיכולים להוציא דו"חות וניתוחים, להפיק חשבוניות מס וקבלות דיגיטליות, לנהל מעקבים אחרי לקוחות וספקים, ואפילו ישנם פיתוחים חדשים שמאפשרים הזנת חשבוניות אוטומטית.
  • אבטחת מסמכים: “חתימה דיגיטלית" הינה פיתוח חדשני שמעניק אבטחת מידע של מסמכים דיגיטליים ושמוודא את אותנטיות המסמך ובכך מאפשר הנהלת חשבונות באינטרנט באופן בטוח.

כמובן שישנם עוד הרבה יתרונות של הנהלת חשבונות באינטרנט על פני הנהלת חשבונות ידנית, אך אפילו אם משקללים אך רק את היתרונות לעיל בשיקול איזה סוג של הנהלת חשבונות וראיית חשבון לבחור, הבחירה היא די ברורה. למעשה, אי המעבר למערכת הנהלת חשבונות אונליין יכולה לפגוע בעסק מהסיבה הפשוטה שלפחות חלק מהעסקים המתחרים משתמשים במערכות טכנולוגיות מתקדמות כאלה ולכן הם כבר מובילים עוד לפני שאפילו החל המירוץ.

אנחנו באהרן ושות' מעניקים שירותי ראיית חשבון והנהלת חשבונות באינטרנט עם צוות מקצועי בעל וותק רב גם בעולם החשבונאות וגם בעולם הדיגיטל.

×

לחץ מטה על מנת ליצור איתנו קשר ב-WhatsApp

× דברו איתנו!
דילוג לתוכן