מתווה פיצויים חדש לעצמאים בבידוד: 430 ש"ח ליום בידוד (עד ארבעה ימים) | רואה חשבון בירושלים: פתיחת עסק/חברה, הנהלת חשבונות באינטרנט

מתווה פיצויים חדש לעצמאים בבידוד: 430 ש"ח ליום בידוד (עד ארבעה ימים)

פיצויי בידוד לעצמאים - רואה חשבון

לאחר שתקופה ארוכה עצמאים ובעלי עסקים ספגו בעצמם את העול הכלכלי של מדיניות הבידודים בעקבות משבר הקורונה ולמעשה לא קיבלו כמעט תמיכה מהמדינה במקרים שנאלצו להשבית או לצמצם את עסקיהם עקב כניסה לבידוד, נראה שבמשרד האוצר משנים כיוון.

בקרוב צפוי שינוי מדיניות של משרד האוצר ועצמאים שנאלצים להיכנס לבידוד עקב חשיפה לחולה קורונה מאומת או שחלו בעצמם יוכלו לקבל פיצויים על הפסד העבודה שנכפה עליהם, ואפילו סכומי פיצויים לא רעים בכלל.

על פי המתווה החדש שהוצע, עצמאים שייכנסו לבידוד יוכלו לדרוש לקבל החזר של עד ארבעה ימי בידוד, כשעל כל יום בידוד יוכלו לקבל 430 ש"ח; כלומר, בחישוב פשוט, אם ינצלו את מכסת הפיצויים של ימי הבידוד אז עצמאים יוכלו לקבל עד 1,720 ש"ח על ארבעה ימי בידוד.

והחדשות הטובות לא נגמרות כאן: ככל הנראה לא תהיה הגבלה על מספר תקופות הבידוד. במילים אחרות, אם ובמידה ועצמאי נכנס לבידוד בכמה פעמים נפרדות, הוא יוכל לדרוש פיצוי על כל פעם ללא הגבלה. בנוסף, מתווה הפיצויים לעצמאים מתוכנן להתחיל באופן רטרואקטיבי מתחילת יולי 2021. לכן אמורה להיות אפשרות לקבל פיצויים על ימי בידוד כבר מה-1 ביולי בשנה שעברה.

ראוי לציין שמשרד הבריאות קיצר את מספר ימי הבידוד לחולי קורונה מאומתים מ-10 ל-7, ובכך לצמצם עוד את הפגיעה הכלכלית של מחלימים.

העלות הכלכלית של תוכנית הפיצויים לעצמאים בבידוד עומדת על 200-250 מיליון ש"ח.

×

לחץ מטה על מנת ליצור איתנו קשר ב-WhatsApp

× דברו איתנו!
דילוג לתוכן