פתיחת עסק – כל מה שעליך לעשות | רואה חשבון בירושלים: פתיחת עסק/חברה, הנהלת חשבונות באינטרנט

פתיחת עסק – כל מה שעליך לעשות

פתיחת עסק - הנהלת חשבונות אונליין

יש לך חזון כלשהו שאתה חושב שאתה מסוגל להתניע ולנהל, ובעקבות כך החלטת להקים ולפתוח עסק? מצוין! אבל עסק הינו ישות בירוקרטית שצריכה להיות מוכרת על ידי רשויות המדינה, ולכן ישנן פעולות שצריך לקחת על מנת להביא את העסק החדש לעולם באופן פורמלי וחוקי.

קודם כל, נקדם את עצמנו מעט ונאמר שאצלנו גם במשרד רואי החשבון אהרן ושות' וגם במערכת AccountIT לניהול עסק אנחנו יכולים לקדם ולבצע את הפעולות האלה עבורך (או חלקן אם תבחר) עם אחת מחבילות הנהלת החשבונות שלנו.

עכשיו, בואו נעבור על הפעולות שעליך לקחת אם תרצה לעשות זאת בעצמך.

אפיון העסק

קודם כל, יש להחליט איך לרשום את העסק: עוסק פטור או עוסק מורשה? או אולי ישנה התלבטות בין עוסק מורשה לחברה בע"מ? בכל מקרה, יש לבדוק ולחקור את המאפיינים של כל סוג עסק והאם הוא הכי מתאים לעסקך החדש או לא.

רישום במשרדי מס ערך מוסף (מע"מ)

כאשר פותחים עסק, יש לרשום אותו במשרדי מע"מ. גם אם רוצים לרשום את העסק כעוסק פטור (שפטור מתשלום מע"מ) עדיין יש לרשום את העסק ולדווח פעם בשנה למע"מ. עבור הרישום במע"מ יש להצטייד בתעודת זהות, אישור חשבון הבנק ופרטיו, חוזי התקשרות עסקית אם יש, וכל חוזה עסקי אחר שכבר יש. שימו לב שאי אפשר להירשם כעוסק פטור אם צפי המחזור העסקי השנתי עולה על 100,491 ₪ (נכון לינואר 2020).

רישום במס הכנסה

רשויות המס חייבות להכיר בעסק מהרגע הראשון שהוא מתחיל לייצר הכנסות. נדרש כבר ביום הראשון להפעלת העסק לגשת למשרדי מס הכנסה המקומיים (היכן שהעסק ממוקם), ולמלא אצל פקיד השומה את טופס ‎5329. יש להצטייד מבעוד מועד בפרטים הבאים: שם ושם משפחה, מספר ת.ז., כתובת פרטית וכתובת העסק, טלפון, תאריך פתיחה, שם העסק, מספר עוסק במע"מ, ותיאור קצר של העסק.

רישוי עסקים (לחלק מסוגי העסקים)

ישנם עסקים מסוימים שזקוקים לרישיונות מסוגים שונים. לדוגמה, מסיבות ומסעדות יזדקקו ככל הנראה גם לאישור משטרתי וגם לאישור מהעירייה המקומית. ניתן לבדוק עוד פרטים בנושא באתר השירותים והמידע הממשלתי.

פתיחת תיק עצמאי במוסד לביטוח לאומי

על כל עצמאי, מכל סוג שהוא, להירשם כעצמאי במוסד לביטוח לאומי ולמלא טופס דין וחשבון רב שנתי (6101) המודיע על שינויים בסטטוס התעסוקה. ניתן למלא טופס זה אונליין באתר המוסד לביטוח לאומי.

הנהלת חשבונות

כל עסק צריך לנהל את הוצאותיו, הכנסותיו ולדווח על רווחיו לרשויות השונות. אנו ממליצים על אחת מחבילות הנהלת החשבונות אונליין שלנו עם מערכת AccountIT לניהול עסק והפקת חשבוניות שתאפשר הנהלת חשבונות אונליין מקצועית ונוחה במחיר נמוך ומאוד משתלם לבעלי עסקים.

מוזמנים ליצור איתנו קשר לתמיכה ופרטים נוספים!

×

לחץ מטה על מנת ליצור איתנו קשר ב-WhatsApp

× דברו איתנו!
דילוג לתוכן