רואה חשבון יכול להפחית את תשלום המס בעסקאות מקרקעין (נדל"ן) | רואה חשבון בירושלים: פתיחת עסק/חברה, הנהלת חשבונות באינטרנט

רואה חשבון יכול להפחית את תשלום המס בעסקאות מקרקעין (נדל"ן)

רואה חשבון מס שבח

עסקאות מקרקעין (נדל"ן) הן כמעט תמיד מורכבות, סבוכות וכוללות המון בירוקרטיה. חלק מן המורכבות הרבה קשורה לחובת הקונים והמוכרים מול רשויות המיסים – אילו מיסים הם רלוונטיים, מהו שיעור המס הנדרש וכמה סכום המס הנדרש לתשלום בפועל. מכאן גם נוצרות בעיות מהותיות אשר יכולות להשפיע על העלות והרווח של מבצע העסקה; חוסר הבנה וידע בתחום הקשור למיסוי מקרקעין יכול להוביל לתשלום מס גבוה מדי וכתוצאה מכך, הקטנת הרווח הסופי.

אדם יכול להיות סוחר נדל"ן מצוין אשר יודע לזהות לפני כולם מגמות בשוק, אך בשל חוסר ידע בירוקרטי וחשבונאי, ישלם יותר מס מבלי לקבל את הפטורים וההחזרים האפשריים, ובכך יפחית את הכנסתו. לכאן נכנס גורם פיננסי מקצועי שידאג לאופטימיזציה מבחינת חבות המס – רואה החשבון.

רואה חשבון מיומן ומקצועי בחישוב שיעור וסכום מס שבח

לכאורה, תשלום מס שבח בעת עסקת מקרקעין נראה כמו משימה די פשוטה: שיעור מס שבח הוא 25% על הרווח. נשמע פשוט וקל, לא? רכשתם נדל"ן ולאחר זמן כלשהו מכרתם אותו ברווח מסוים, ועל הרווח הזה עליכם לשלם 25% מס שבח – אך מסתבר שחישוב פשטני זה אינו מדויק, אינו מתייחס לתנאים ולתת-התנאים הבירוקרטיים החוקיים, ולעתים אף יגרום לתשלום מס גבוה ללא צורך. רואה חשבון המתמחה בתחום יידע לשאול את השאלות הנכונות, לזהות את התנאים המתאימים ולהתאים את נסיבות עסקת הנדל"ן והצדדים השונים המעורבים בה לקונטקסט החשבונאי החוקי האופטימלי עבור הלקוח.

מיסוי מקרקעין רואה חשבון

ישנם מאפיינים רבים לכל עסקת נדל"ן היכולים להשפיע על מיסוי העסקה, ורואה חשבון המתמחה במיסוי מקרקעין יכיר אותם לעומקם ובכך יזהה ויאתר את כלל ההקלות והפטורים אשר מגיעות ללקוח. רואה חשבון יכול גם להשיג עבור לקוחותיו החזרי מס בדיעבד, עבור עסקאות שהלקוח ביצע אפילו שנים לפני.

ישנה גם חשיבות למיקום ביצוע העסקה ורואה חשבון המכיר את המקום יידע להתנהל מול הרשויות באופן המטיב ביותר עבור לקוחותיו. למשל, רואה חשבון בירושלים יכיר את הסביבה, התנאים והנהלים העדיפים ביותר למיסוי עסקת מקרקעין בירושלים; רואה חשבון במרכז ובתל אביב בפרט, יכיר את אזור גוש דן טוב יותר.

אנו במשרד רואי החשבון אהרן ושות’ מתמחים בכל הנהלים, הסעיפים ותת-הסעיפים הקשורים למיסוי מקרקעין ומס שבח בכל רחבי הארץ. יש ביכולתנו לבדוק עבור לקוחותינו את עסקאות המקרקעין אשר ביצעו בשבע השנים האחרונות ולקבל החזרים ופטורים באופן רטרואקטיבי. למעשה, ישנם לקוחות רבים אשר הופתעו ואף נדהמו לגלות שמגיעים להם החזרים רבים ואנו שמחים וגאים לבצע זאת עבורם.

אם גם אתם מעוניינים לבדוק אם אולי מגיע לכם החזר מס שבח ומיסוי מקרקעין הינכם יכולים ליצור איתנו קשר ומשרד רואי החשבון שלנו יבחן עבורכם את הסוגיה ביסודיות ובמקצועיות.

×

לחץ מטה על מנת ליצור איתנו קשר ב-WhatsApp

× דברו איתנו!
דילוג לתוכן