רשות המסים רוצה שעצמאים יתקינו דלקן כדי לקבל החזר הוצאות על דלק | רואה חשבון בירושלים: פתיחת עסק/חברה, הנהלת חשבונות באינטרנט

רשות המסים רוצה שעצמאים יתקינו דלקן כדי לקבל החזר הוצאות על דלק

זיכוי הוצאות דלק עסק

על פי פרסומי רשות המסים, יכול מאוד להיות שבחודשים הקרובים ציבור העצמאים ייאלץ להתקין התקן תדלוק (כמו דלקן או פזומט) על מנת לקבל ניכוי מס על הוצאות דלק. רשות המסים מסבירה שההצעה לתיקון החוק נועדה להילחם בתופעות ההונאה הסובבים נושא זה.

הנה תוכן ההודעה כפי שפורסם על ידי משרד האוצר:

"בהמשך להחלטת הממשלה מס' 266 מיום כ"ג באב התשפ"א (1 באוגוסט 2021) בנושא "מניעת הונאות בתחום הדלק", מוצע לקבוע בתקנות מס ערך מוסף, התשל"ו-1976 כי כתנאי לניכוי מס תשומות על רכישת דלק יש להתקין ברכב בגינו נדרש הניכוי התקן תידלוק אוטומטי ולתדלק באמצעות ההתקן, וכי לנישום יש בגין אותו החודש דו"ח ריכוז חודשי.”

כרגע סטטוס החקיקה אינו סופי ועדיין מוגדר כטיוטה שפתוחה להערות הציבור עד ה-30/9/2021 בשעה 23:59. אם אכן לבסוף יאושר התיקון לחוק, אז יתכן שכבר עד ה-1 לנובמבר יחויבו עצמאים אשר מעוניינים בניכוי מס על הוצאות הדלק שלהם להתקין התקן מיוחד כגון פזומט או דלקן או שלא יוכלו לקבל הכרה וזיכוי מס על הוצאותיהם.

כיום, עצמאים יכולים להגיש חשבוניות על הוצאות הדלק שלהם ולקבל בתמורה זיכוי מס, אך נראה שרשות המסים חושדת שפרקטיקה זו מאפשרת הונאות בתחום ואילו ההתקן המיוחד ימנע תופעות פליליות אלה. ראוי גם לציין שלא ברור כלל כמה נפוצה תופעת ההונאות בתחום הדלק למעט הונאת ענק אחת בהיקף של 3.5 מיליארד ש"ח בשנת 2012, ואף אז הפרשה סבבה סביב סוחרי הדלק ולא הנהגים.

חשוב להסביר שעלות התקנת ההתקן הינה מאות שקלים ובנוסף ישנה גם עלות חודשית של כמה עשרות שקלים להתקן – נטל הוצאות נוסף שייפול על כתפיהם של העצמאים. נפגעים נוספים מהמהלך הם דווקא בעלי תחנות דלק קטנות (ואולי גם משתלמות הרבה יותר) כי לפחות כיום ההתקנים החוקיים המוכרים עובדים בעיקר רק עם תחנות הדלק הגדולות והמוכרות.

משרד רואי החשבון אהרן ושות’ ימשיך לעקוב ולעדכן את לקוחותיו העצמאים על מנת להפחית עבורם את נטל ההוצאות ככל הניתן ולקבל זיכוי מקסימלי על הוצאות הדלק של העצמאי.

×

לחץ מטה על מנת ליצור איתנו קשר ב-WhatsApp

× דברו איתנו!
דילוג לתוכן